ସମ୍ବଲପୁର ରେ ଉଦ୍ଘାଟିତ ହେଲା ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଡାକଘର

ମ୍ବଲପୁର ସହରର ଗୋଲବଜାର ଠାରେ ଥିବା ପୁରାତନ ଉପ-ଡ଼ାକଘର କେବଳ ମହିଳା ଅଧିକାରୀ ଏବଂ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ହେବ। କେବଳ ମହିଳାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏହା ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମଡ଼ାକଘର ହେବ। ଏଠାରେ ଏହି ନୂତନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କୁ ସମ୍ବଲପୁର ଡ଼ିଭିଜନର ଅଧିକ୍ଷକ ବାନାମ୍ବର ସେଠି ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ଭଲ ଖବର,ଆଗାମୀ ୬ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ର ଏହି ୬ ବଜାର ହେବ ଯାନବାହାନ ମୁକ୍ତ

ଉତ୍ତର ଏବଂ ପୂର୍ବ ନିଗମ ଭିଡ଼ ଓ ପ୍ରଦୂଷଣରୁ ଜନଗଣଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ୬ ଟି ବଜାରକୁ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ ରୁ ମୁକ୍ତ କରିବ । ଏଥିପାଇଁ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ବଜାର ଗୁଡିକର ବଜାର କମିଟି ସହିତ ଏକାଧିକ ଥର ଆଲୋଚନା ସରିଛି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଉତ୍ତର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ କରୋଲବାଗ ଅଞ୍ଚଳର ଅଜମଲ ଖାଁ ରୋଡ଼ କୁ ଯାନବାହାନ ଚଳାଚଳ ମୁକ୍ତ ଅଂଚଳ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ସବୁଜିମା ପାଇଁ ଅଂଟା ଭିଡ଼ିଲେ ସ୍ବେଛାସେବୀ

ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ‘ଫନି’ ମାଡ଼ରେ ସ୍ୱାର୍ଟନଗରୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଉଜୁଡ଼ି ଯାଇଥିବା ସବୁଜିମା ଫେରାଇବାକୁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ତରରେ ଅହରହ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି । ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ, ଯୁବସଂଗଠନ, ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ, ପ୍ରକୃତିପ୍ରେମୀ ବନୀକରଣ ପାଇଁ ଦିନରାତି ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ଜଳବାୟୁରେ ଅସ୍ୱାଭାବିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ ପ୍ରକୃତି ଜଟିଳ ରୂପ ଧାରଣ କରୁଛି । ଲୋକେ ଦିନକୁ ଦିନ ବିପଦ ମୁହଁକୁଠେଲି ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି

‘ଗାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଅନର୍‌’ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉଚ୍ଛେଦ ,ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ମାନଙ୍କୁ ଏଣିକି ମାନ୍ୟବର ଭାବେ ସମ୍ବୋଧନ

ରାଜ୍ୟରେ ‘ଗାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଅନର୍‌’ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବୁଧବାର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାଦ୍ୱାରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସରକାରୀ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ‘ଗାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଅନର୍‌’/ହାଉସ୍‌ ଗାର୍ଡକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। କେବଳ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଏବଂ ଉତ୍କଳ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ନିମନ୍ତ୍ରିତ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଙ୍କୁ ‘ଗାର୍ଡ ଅଫ୍‌ ଅନର୍‌’ ଦିଆଯିବ।

ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଯୁବ ଦିବସ,ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଓ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଯୁବକଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ପଠାଯିବ ସଚେତନତା ବାର୍ତା

ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଏଡସ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ସମିତି (ଓସାକ୍ସ) ପକ୍ଷରୁ ଓ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ ଗୁଡିକ ର ସହଯୋଗ କ୍ରମେ ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଯୁବ ଦିବସ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ପାଳନ କରାଯାଉଛି । ଏସବିଆଇ ସହଯୋଗରେ ବାଲୁକା କଳା ଜରିଆରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ରିଲାଏନ୍ସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ଦ୍ୱାରା ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ସଚେତନା ବାର୍ତା , ୟୁଟ୍ୟୁବ ଲାଇଭ୍ ଫୋନ ଇନ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ କଲେଜର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଏଚଆଇଭି ସମ୍ପର୍କିତ କୁଇଜ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବିନା ଡାକ୍ତର ରେ ମିଳିବ ଚିକିତ୍ସା,ମେସିନ ଦେବ ମେଡ଼ିସିନ

ଡାକ୍ତର ଅଭାବ କୁ ସାମ୍ନା କରୁଥିବା ୟୁପି ରେ ଏବେ ଇ ହସ୍ପିଟାଲ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।ଏଥିପାଇଁ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ ୧୦ ଟି ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ।ଯେଉଁଠି ରୋଗୀଙ୍କୁ ବିନା ଡାକ୍ତର ରେ ଚିକିତ୍ସା ସେବା ମିଳିବ । ଏଠାରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ମେସିନ ମାନ ଲଗାଯାଉଛି

ପୁରୀ ଦେଖିଲା ଦୀର୍ଘତମ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଅଭିଯାନ

ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ମୋ ବିଚ ଅଭିଯାନ ରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଶତାଧିକ ସ୍ବେଛାସେବୀ ସାମିଲ ହୋଇ ୫ କିମି ପରିବ୍ୟାପ୍ତ ବେଳାଭୂମିକୁ ୨ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ସଫା କରିବାରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ରାଜ୍ୟର ଦୀର୍ଘତମ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଅଭିଯାନ ଭାବେ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଶ୍ରୀ ସନ୍ଥ ଜନାର୍ଦନ ସ୍ୱାମୀ ସଂସ୍କାର ସଂସ୍ଥା ର ୧୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ସ୍ବେଛାସେବୀ ଏହି ଦୀର୍ଘତମ ବେଳାଭୂମି ସଫେଇ ଅଭିଯାନ ରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ

କୁମ୍ଭକାର ଓ ଆଦିବାସୀ ଚିତ୍ରକଳା କୁ ମିଳିବ ହସ୍ତଶିଳ୍ପର ମାନ୍ୟତା

ଓଡ଼ିଶାର କୁମ୍ଭକାର ଓ ଆଦିବାସୀ ଚିତ୍ରକଳା କାରିଗରିକୁ ମିଳିବ ହସ୍ତଶିଳ୍ପର ମାନ୍ୟତା। କୁମ୍ଭକାରମାନଙ୍କୁ ହସ୍ପଶିଳ୍ପୀ ବର୍ଗରେ ସାମିଲ କରିବା ସହ ସେମାନଙ୍କ କାରିଗରିକୁ ହସ୍ତଶିଳ୍ପର ମାନ୍ୟତା ଦେବାକୁ ଚିନ୍ତାକରିଛି ରାଜ୍ୟ ହସ୍ତତନ୍ତ, ବୟନ ଓ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ବିଭାଗ। ଏହାବ୍ୟତୀତ ବିଶ୍ୱପ୍ରସିଦ୍ଧ ଓଡ଼ିଶାର ଆଦିବାସୀ ଚିତ୍ରକଳା (ଟ୍ରାଇବାଲ୍‌ ଆର୍ଟ)କୁ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ହସ୍ତଶିଳ୍ପର ମାନ୍ୟତା ଦେବାକୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି

ପାଇପକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ତିଆରି ହେଲା ମୋବାଇଲି ଟାୱାର,ବିଡ଼ିଓଙ୍କ ଏହି ପ୍ରୟାସ ରୁ ଗାଁରେ ମିଳିଲା ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା

ପାହାଡି ଗାଁରେ ଏବେ ଖୁସିର ମାହୋଲ।ଦୀର୍ଘ ଦିନ ପରେ ଗାଁରେ ପହଁଚିଥିବା ମୋବାଇଲ ସେବା କୁ ନେଇ ପୁରା ଗାଁ ପାଳିଥିଲା ଖୁସି। ଏହି ଖୁସିର ଏକ ବଡ଼ ଶ୍ରେୟ ଗ୍ରାମବାସୀ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଡ଼ିଓ ଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ମୋବାଇଲ ଟାୱାର ବିନା ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ମୋବାଇଲ ଓ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ରହିଥିବା କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାର ବଡାକୀ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସ୍ୱପ୍ନ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ବିଡିଓ ସୁବ୍ରତ କୁମାର ଜେନା ।

କୋଟପାଡ଼ ହେଲା ରାଜ୍ୟର ପ୍ରଥମ ପଲିଥିନ ମୁକ୍ତ ସହର

କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲାର ଉପାନ୍ତ ସହର କୋଟପାଡ଼ ଏବେ ବେଶ ଚର୍ଚିତ । ତେବେ ଏହା ବିକାଶର ପଛୁଆପଣ କୁ ନେଇ ନୁହେଁ । ପଲିଥିନମୁକ୍ତ ସହର ଭାବେ କୋଟପାଡ଼କୁ ମିଳିଛି ନୁଆଁ ପରିଚୟ । ଯେଉଁଠି ବଡ଼ ବଡ଼ ସହର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ କରି ସଫଳ ହୋଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି ସେଠାରେ କୋଟପାଡ଼ ଭଳି ରାଜ୍ୟର ଏକ ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳକୁ ଏହାର ଶ୍ରେୟ ଯିବା ଖୁସିର ବିଷୟବୋଲି ସହରବାସୀ ଙ୍କ ମତ

ବଦଳୁଛି ସାଉଦି ଆରବ ରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ଥିବା ଦୃଷ୍ଟିଭଙ୍ଗୀ

ସାଉଦି ଆରବ ର ୨୧ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ମହିଳାଙ୍କୁ ଏଣିକି ପରିବାର ର ପୁରୁଷଙ୍କ ଅନୁମତି ବିନା ବିଦେଶ ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିପାରିବ । ଏଥିପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ସାଉଦି ଆରବରେ ନୂଆ ନିୟମ ଅଣାଯାଇଛି। ଆଗରୁ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରବେଶ ପୂର୍ବକ ଖେଳ ଦେଖିବା,ଗାଡି ଚାଳନା କରିବା ଓ ସିନେମା ଦେଖିବା ପାଇଁ ନିୟମ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

ବାଲ୍ୟ ବିବାହକୁ କରିଥିଲେ ବିରୋଧ,ମୟୁରଭଞ୍ଜରଏହି ଦୁଇ ଝିଅ ପାଇଲେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ରେ ଚାକିରୀ

ବାଲ୍ୟବିବାହ ଏକ ଘୃଣ୍ୟ ସାମାଜିକ ପ୍ରଥା। ଏହି କୁପ୍ରଥା ବିରୋଧରେ ଆଇନ ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିଲେ ବି ଗାଁ ଗହଳିରେ ଅନେକ ଝିଅ ବାଲ୍ୟ ବିବାହର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି। ମୟୂରଭଞ୍ଜର ଦୁଇ ଝିଅ ବାଲ୍ୟ ବିବାହକୁ ବିରୋଧ କରି ଏବେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଲାଗି ଉଦାହରଣ ସାଜିଛନ୍ତି। ଖୁଣ୍ଟା ବ୍ଲକର ସ୍ମୃତିରେଖା ସିଂହ ଓ ଶ୍ୟାମାଖୁଣ୍ଟା ବ୍ଲକର ମାମିନା ନାଏକ ନାମ୍ନୀ ଦୁଇ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ସେମାନଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ବିରୋଧରେ ବିବାହ କରାଉଥିଲେ।

ବିହନ ପେଣ୍ଡୁ ଜରିଆରେ ବନୀକରଣ,ଦୁନିଆକୁ ଆଲୋକ ଦେଖାଇଲେ ଦୃଷ୍ଟିବାଧିତ ବିଦ୍ୟାର୍ଥି

ସେମାନଙ୍କ ଆଖିରୁ ସିନା ହଜି ଯାଇଛି ଜ୍ୟୋତି, ହେଲେ ଦୁନିଆକୁ ଆଲୋକିତ ପାଇଁ ସେମାନେ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ନିଷ୍ଠା । ଦୃଷ୍ଟିବାଧିତ ସତ୍ତେ୍ ଗାଁ ଓ ସମାଜ ପାଇଁ କିଛି ଗୋଟାଏ କରିବାର ମାନସିିକତା ରଖିଥିବା ଏଭଳି ନିଆରା ବିଦ୍ୟାର୍ଥି ମାନଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୁବ ତଥା ଦାୟିତ୍ୱବାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ତ୍ରିଲୋଚନ ବେଉରା ଓରଫ୍ ମାନସ

ତେଲେଙ୍ଗାନା ଗ୍ରାମସଭା ର ନିଆରା ନିଷ୍ପତ୍ତି,ବଲାତ୍କାରୀ ଙ୍କୁ ଗାଁ ମନା

ମହିଳା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ଉପରେ ବଢୁଥିବା ଯୌନ ଅପରାଧ ଘଟଣାକୁ ରୋକିବା ଦିଗରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଏକ ଗ୍ରାମସଭା ଏକ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ରାସ୍ତାରେ ଗଡିବ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗାଡି ,ନରୱେ,ବ୍ରିଟେନ ଓ ଚୀନ ପରି ପ୍ରଦୂଷଣମୂକ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଭାରତ

ବଢି ଚାଲିଛି ଜନସଂଖ୍ୟା। ତାଳଦେଇ ବଢୁଛି ଯାନବାହାନ ସଂଖ୍ୟା ।ଏଥିରୁ ନିର୍ଗତ ଧୂଆଁରେ ଜନଗଣ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ଓ ରୁଗଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଦୂଷଣ ମୁକ୍ତସଡ଼କ ପାଇଁ ଭାରତ ଆଗକୁ ଆସିଛି । ନିକଟରେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ ବିଦ୍ୟୁତ ଗାଡି ଉତ୍ପାଦନ ପାଇଁ ବଡ଼ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଝିଅଟିଏ ଜନ୍ମହେଲେ ଲଗାଯାଏ ୧୦୧ ଚାରା,ଏବେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଜମା

ଏହି ଗାଁରେ ଜନ୍ମ ହେଉଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ଝିଅର ନାମରେ ତାର ପରିବାର ୧୦୧ ଟି ଚାରା ରୋପଣର ନିୟମ ୨୦୦୬ ମସିହା ଠାରୁ ରହିଛି।ସେହି ସମୟରେ ସରପଞ୍ଚ ଥିବା ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ପାଲିବାଲ ଏଭଳି ଏକ ନିଆରା ଅଲିଖିତ ନିୟମ ଗାଁରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।ଏହି ଗାଁଟିର ନାଁ ହେଉଛି ପିପିଲନ୍ତ୍ରୀ।ଏହା ରାଜସ୍ଥାନ ର ରାଜସମନ୍ଦ ଜିଲ୍ଲାରେ ରହିଛି

କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଲେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ

ଓଡିଶା ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଙ୍କ ସହ ମିଶି କାମ କରିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (ଇସ୍ରୋ)।ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ମହାକାଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ର ଏହି ବୈଷୟିକ ସଂସ୍ଥା ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହ ମିଶି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।

ଲକ୍ଷେ ଝିଅଙ୍କ ସାମୁହିକ ବିବାହ କରାଇବେ ୟୁପିର ଯୋଗୀ ସରକାର

ସାମୁହିକ ବିବାହ ମାଧ୍ୟମରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାର ଲକ୍ଷେ ଗରିବ ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ବିବାହକୁ ଖୁବ୍‌ ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସରକାର ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ସୁଦ୍ଧା ଏହି ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି।

ଜଳସଙ୍କଟ ଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସଚେତନତା ପାଇଁ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ୨୫୦ ଅଧିକାରୀ

ସାରା ଦେଶରେ ପିଇବା ପାଣିର କଷ୍ଟରୁ ମୁକୁଳିବା ପାଇଁ ଏବଂ ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିଗରେ ଜନ ସଚେତନତା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଜଳ ସଙ୍କଟ ଥିବା ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୫୦ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବେ । ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଲୋକଙ୍କ ସହ ବସି ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାରମ୍ପରିକ ଜଳମାଳ ବ୍ୟବସ୍ତା ର ଅନୁଧ୍ୟାନ ପୂର୍ବକ ବର୍ଷାଜଳ ଅମଳ ଭିତ୍ତିଭୂମି ନିର୍ମାଣ ଦିଗରେ ସହଯୋଗ କରିବେ

ଦେଶର ସବୁଠୁ ଭଲ ପୋଲିସ ଥାନା,ରହିଛି ୱାଇଫାଇ ଜିମ ଖେଳପଡିଆ ଓ ମିଳୁଛି ଚା ଜଳଖିଆ

ସାରା ଦେଶର ୧୫୬୬୬ ଟି ପୋଲିସ ଥାନା ସମ୍ପର୍କରେ ମତାମତକୁ ଆଧାରକରି କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ବିଭାଗ ରାଜସ୍ଥାନ ବିକାନେରର କାଲୁ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ କୁ ସବୁଠୁ ଭଲ ଥାନାର ମାନ୍ୟତା ଦେଇଛନ୍ତି । କାଳୁ ଥାନାରେ ପୋଲିସ ଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି।


First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Next Last Page 1 of 9

Recent Post