ସୁରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା, ବିମାନବନ୍ଦର ଭଳି ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ବି ଆଗୁଆ ପହଂଚିବାକୁ ହେବ

ଆଗାମୀ ଦିନରେ ରେଳଷ୍ଟେସନ ଗୁଡ଼ିକରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡ଼ି ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବିମାନ ବନ୍ଦର ଭଳି ରେଳଷ୍ଟେସନ ଗୁଡ଼ିକରେ ସୁରକ୍ଷା ଯାଂଚ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛି ଭାରତୀୟ ରେଳ । ଏଥିପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରେନ ଛାଡ଼ିବାର ୨୦ ମିନିଟ୍ ଆଗରୁ ରେଳଷ୍ଟେସନରେ ପହଂଚିବାକୁ ହେବ । ଏହା ପରେ ଦ୍ୱାର ବନ୍ଦ କରାଯିବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବିମାନ ଭଳି ଯାଂଚ କରାଯିବ ।

ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତରେ କନ୍ଧମାଳ ପାଇଲା ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର

ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଯୋଜନାରେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି । ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଓ ଶୌଚାଳୟ ପାଇଁ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ୧୦ଟି ଜିଲ୍ଲା ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲା । ବିଶ୍ୱ ଟଏଲେଟ ଦିବସ ଅବସରରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଓ ପାଇଖାନା ବ୍ୟବହାରର ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରରେ ପ୍ରତିଯୋଗୀତାମାନ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା ।

ଚାଷୀ ପାଇବେ ସୁରକ୍ଷା, ଡ଼୍ରୋନ ସାହାର୍ଯ୍ୟରେ ଫସଲରେ କରି ହେବ କୀଟନାଶକ ସିଂଚନ

ରୋଗ ପୋକ ହେଲେ ଚାଷୀ ଭାଇମାନେ କୀଟନାଶକ ସିଂଚନ କରିଥାନ୍ତି । କୀଟନାଶକର ପ୍ରଭାବରୁ ପୋକ ତ ମରେ ଚାଷୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା, ଶିଶୁ ଓ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡ଼ୁଥିବା କୀଟନାଶକ ପ୍ରଭାବରୁ ଏବେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଇ ହେବ । ଚାଷୀଙ୍କୁ ଆଉ ନିଜେ କୀଟନାଶକ ସିଂଚନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବନି । ଜମି ହିଡ଼ରେ ଠିଆ ହୋଇ ରିମୋଟ ଜରିଆରେ ସେମାନେ କୀଟନାଶକ ସ୍ପ୍ରେ କରିପାରିବେ । ଏଭଳି ଏକ କାର୍ଯ୍ୟର ନମୁନା ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଟି ବାବୁରାଓ । ଧାନ ଏବଂ କପା ବଡ଼ ହେବା ପରେ କ୍ଷେତ ଭିତରକୁ ଯାଇ ସିଂଚନ କରିବା କାଠିକର ପାଠ ହେଉଥିଲା । ଏହି ଡ଼୍ରୋନ ଏବେ ଏହାର ସରଳ ସମାଧାନ କରିପାରିବ ବୋଲି ବାବୁ ଆଶାବାଦୀ ।

ବର୍ଜ୍ୟ ଜଳ ହେଉଛି ଚାଷୋପଯୋଗୀ, ଦିନକୁ ବିଶୋଧିତ ହେଉଛି ୩୬ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ଦୂଷିତ ଜଳ

ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଓ ଜାଇକା ଅନୁଦାନରେ କଟକ ସହରର ଲୋକଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରୁଥିବା ବର୍ଜ୍ୟ ଜଳକୁ ବିଶୋଧନ କରି ନଦୀକୁ ଛଡ଼ାଯାଉଛି । ଦିନକୁ ୩୬ ଲକ୍ଷ ଲିଟର ବର୍ଜ୍ୟ ଜଳକୁ ଚାଷୋପଯୋଗୀ ଜଳ ଭାବେ ପରିବର୍ତ୍ତିିତ କରିପାରୁଥିବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୧୧୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି ।

ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥର ସଫଳତା, ଉଚ୍ଛେଦ ହେଲା ଜଗୁଆଳ ବିହୀନ ସବୁ ରେଳ ଫାଟକ

ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟ ଭିତରେ ପୂର୍ବତଟ ରେଳପଥକୁ ମିଳିଛି ସଫଳତା । ଜଗୁଆଳି ବିହୀନ ଫାଟକକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରି ଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବଢୁଥିବା ଆଶଙ୍କାକୁ ପ୍ରଶମିତ କରିଛି ଇଷ୍ଟକୋଷ୍ଟ ରେଲୱେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହାର ପରିସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ୧୧୭ଟି ଜଗୁଆଳି ବିହୀନ ଫାଟକକୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ରାଜ୍ୟରେ ଖୋଲିଲା ୧୦୦ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ସାନିଟାରୀ ନାପକିନ୍ ୟୁନିଟ୍, ଉପକୃତ ହେବେ ୨.୨୫ କୋଟି ମହିଳା

ରାଜ୍ୟରେ ୧୦୦ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ସାନିଟାରୀ ନାପକିନ୍ ତିଆରି କେନ୍ଦ୍ରକୁ ରେଳ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ତଥା ଉଦ୍ୟମିତା ଓ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଉଦଘାଟିତ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରତିଟି ୟୁନିଟରେ ୪-୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିବ ଓ ଅନ୍ୟ ୪-୫ ଜଣ ମହିଳା ବିକ୍ରି ଓ ବିତରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଅତିରିକ୍ତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ ବୋଲି ଏହାକୁ ଉଦଘାଟିତ କରି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଧାନ ସୂଚାଇଛନ୍ତି ।

ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବ ନୁଆ ରୋବର୍ଟ ଉସ୍ତାଦ

ନାଗପୁର ରେଳମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି ଏକ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ରୋବର୍ଟ । ଏହା ରେଳଯାତ୍ରାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିବ । ଏହି ରୋବର୍ଟର ନାମ ରହିଛି ଉସ୍ତାଦ । ଉସ୍ତାଦ ଟ୍ରେନଗୁଡ଼ିକୁ ଯାଂଚ କରିବାରେ ସହାୟତା କରିବ । ରେଳଦୁର୍ଘଟଣାକୁ ରୋକିବା ଦିଗରେ ଉସ୍ତାଦର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିବ । ଆର୍ଟିଫିସିଆଲ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ବ୍ୟବହାରରେ ଉସ୍ତାଦର ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ନୁଆବର୍ଷରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆନନ୍ଦ ବଜାରରେ ଲାଗିବ ଅବଢା ଦର ତାଲିକା, ହେବ ଅନଲାଇନ୍ ଟିକେଟ

ନୁଆବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ଜାନୁଆରୀ ୨ କିମ୍ବା ୩ ତାରିଖ ଠାରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆନନ୍ଦବଜାରରେ ଅବଢାର ଦର ତାଲିକା ଲାଗିବ । ତାଲିକାରେ ଓଳି ମାପ ସହ ଦାମ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିବ । ଏହା ସମେତ ନୁଆବର୍ଷରୁ ଅନଲାଇନ ଟିକେଟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବି ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ରେଳବିକାଶ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ, ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୨୦୦ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରସରକାର

ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ, ବେଗରେ ସୁଧାର ଓ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍ଦ୍ରସରକାର ୨୦୦ ଗୁୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ହରିୟାଣାରେ ଡ଼ିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆର ସଫଳ ରୂପାୟନ, ୪୨୫ ନାଗରିକ ସେବା ଆଜିଠାରୁ ଅନଲାଇନ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡ଼ିଜିଟାଲ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଧାରରେ ହରିୟାଣା ସରକାର ମଙ୍ଗଳବାର ଠାରୁ ୩୭ଟି ବିଭାଗର ୪୨୫ ପ୍ରକାର ସେବାକୁ ଅନଲାଇନ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ଘରେ ବସି ଲୋକେ ଏହି ସେବା ଗୁଡ଼ିକ ପାଇପାରିବେ । ଏହି ସମସ୍ତ ସେବା ଅନ୍ତ୍ୟୋଦୟ ସରଳ ପୋର୍ଟାଲରେ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯାଇଛି ।

ଭାରତର ଦୀର୍ଘତମ ରେଳ ଓ ସଡ଼କ ବ୍ରିଜ ହେବ ଆଜି ଲୋକାର୍ପଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ନଦୀ ଉପରେ ଆଜି ଭାରତର ଦୀର୍ଘତମ ରେଳ ତଥା ସଡ଼କ ବ୍ରିଜ ବୋଗିବିଲ ବ୍ରିଜ ଏବଂ ଏହି ବ୍ରିଜ ଉପରେ ପ୍ରଥମ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଟ୍ରେନର ଚଳାଚଳକୁ ପତକା ଦେଖାଇ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ।

ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମୋଟ ପୁରସ୍କାରର ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ପୋଛି ନେଲା ଭାରତୀୟ ରେଳ

ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇକୁ ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅବଦାନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୭ଟି ଜାତୀୟ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି । ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମୋଟ ପୁରସ୍କାରର ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ରେଳବାଇ ପୋଛି ନେଇଥିବାରୁ ରେଳ ଓ କୋଇଲା ମନ୍ତ୍ରୀ ପିୟୁଷ ଗୋୟଲ ଏଥିପାଇଁ ରେଳପଥର ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିବା ସହିତ ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ ପ୍ରଣାଳୀକୁ ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଶକ୍ତି ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରମୁଖ ୫ଟି ବର୍ଗ ମଧ୍ୟରୁ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ୩ଟି ବର୍ଗରେ ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଛି ।

ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଆଣିବ ୧୦ ଲକ୍ଷ ନୁଆ ନିଯୁକ୍ତିର ସୁଯୋଗ

ନୁଆ ଚାକିରି ଖୋଜୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ୨୦୧୯ ଭଲ ଖବର ଆଣି ଆସୁଛି । ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ୧୦ ଲକ୍ଷ ନୁଆ ନିଯୁକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହେବ ।

ଜନଧନରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆକାଉଣ୍ଟ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଜନଧନ ଯୋଜନାରେ ଓଡ଼ିଶାବାସୀଙ୍କ ୧.୩୩ କୋଟି ଆକାଉଣ୍ଟ ରହିଛି । ୧.୩୩ କୋଟି ଲୋକ ଏହି ଯୋଜନାରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଖାତା ଖୋଲିଛନ୍ତି । ଖାତାଧାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୯୭.୬୨ ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାମାଂଚଳ ବାସିନ୍ଦା ଥିବା କହିଛି ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରାଳୟ ।

ଦୁର୍ଗମ ଅଂଚଳର ଗର୍ଭବତୀ ପାଇବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା, କନ୍ଧମାଳରେ ଗଡ଼ିଲା ଡ଼େଲିଭରି ଭ୍ୟାନ

କନ୍ଧମାଳର ଦୁର୍ଗମ ଅଂଚଳ ଭାବେ ପରିଚିତ ଅନେକ ଗାଁ ପାଇଁ ଗର୍ଭବତୀ ମା ମାନଙ୍କ ଦୁଃଖ ବଳି ପଡ଼ୁଥିଲା । ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ପ୍ରସବ ସହାୟତା ପାଇଁ ସରକାର ବିପୁଳ ଅର୍ଥ ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବାବେଳେ ଗର୍ଭବତୀ ମା ମାନେ ସଙ୍ଗିଭାରରେ ବେତା ଝୋକେଇରେ ଆଉ ଖଟିଆରେ ବୁହାହୋଇ ମେଡ଼ିକାଲରେ ପହଂଚୁଥିଲେ । ଅଧା ରାସ୍ତାରେ ଅନେକଙ୍କ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଚାଲି ଯାଉଥିଲା । ଏହାର ସମାଧାନ ପାଇଁ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଡ଼ା ବୃନ୍ଦା ଡ଼ି ନିଜ ଉଦ୍ୟମରେ କନ୍ଧମାଳର ଦୁର୍ଗମ ଇଲାକା ପାଇଁ ଡେଲିଭରି ଭ୍ୟାନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ।

ନିବେଶ ହେବ ୧୦ ହଜାର କୋଟି, ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ୫୦୦ ବାୟୋଗ୍ୟାସ ପ୍ଲାଣ୍ଟ

ରାଜ୍ୟରେ ୫୦୦ କମ୍ପ୍ରେସଡ଼୍ ବାୟୋଗ୍ୟାସ (ସିବିଜି) ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ । ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରାୟ ୧୦ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ଶୁକ୍ରବାର ଇଣ୍ଡିଆନ ଅଏଲର ସିଜିଏମ ପ୍ରୀତିଶ ଭରତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଉପରୋକ୍ତ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରୀତିଶ ଭରତଙ୍କ ସୂଚନାନୁଯାୟୀ ବାୟୋଗ୍ୟାସ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଗୁଡ଼ିକ ଗୋବର, ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ଓ କୃଷିବର୍ଜ୍ୟରୁ ପରିଚାଳିତ ହେବ । ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୦୦ଟି ସିବିଜି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ । ପରେ ଆଉ ୪୦୦ଟି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବ । ଗୋଟିଏ ଏଭଳି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ୨୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିବା ପ୍ରୀତିଶ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ମୁଖମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ ମାଓବାଦୀ, ନନ୍ଦନକାନନ ବୁଲିଲେ, ହକି ଖେଳ ଦେଖିଲେ

କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ନାରାୟଣପାଟଣାର ଯୁବକ ସମରା କୁଲେସ୍କା ୨୦୦୮ରେ ମାଓବାଦୀମାନଙ୍କ ସହ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ଏବେ ସେ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ମାଓବାଦୀମାନେ ମିଛ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ତାଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଇଥିବା କହନ୍ତି ସମରା । ସମରାଙ୍କ ପରି ୩୦ ଜଣ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ହାତ ଛାଡ଼ି ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମାନେ ଗୁରୁବାର ନନ୍ଦନକାନନ ବୁଲିବା ସହିତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ବସି ହକି ଖେଳ ଦେଖିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ପୁରୀ ଓ କୋଣାର୍କ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ରେଳର ନୂଆ ପ୍ରକଳ୍ପ, କେବଳ ୫ ମିନିଟରେ ଟ୍ରେନରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇପାରିବ ପାଣି

ଆମ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଟ୍ରେନର ଲମ୍ବା ଯାତ୍ରାବେଳେ ଶୌଚାଳୟ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଣିନଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥାଇପାରନ୍ତି । ଏକଥା ସତ୍ୟ ଯେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ତାର ଗନ୍ତବ୍ୟ ପଥରେ ପ୍ରତି ୩୦୦-୪୦୦ କିମି ଦୂରରେ ପାଣି ଭର୍ତ୍ତି କରାଇଥାଏ । ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପାଣି ସରିଯିବା ଏକ ସାଧାରଣ ସମସ୍ୟା ।

ରାଇକିଆର ଅଭିନବ ଉଦ୍ୟମ, ଥିଲେ ଦିଅନ୍ତୁ, ନାହିଁ ତ ନିଅନ୍ତୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, କୋରାପୁଟ ଓ ମାଲକାନାଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ପୂର୍ବରୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିବା ଗୋଟାଏ ଚମକ୍ରାର ପରିକଳ୍ପନା ଏବେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲ୍ଲାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ରାଇକିଆ ସହରର ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଅଭିନବ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଥିଲେ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ତ ନେଇ ଯାଆନ୍ତୁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ବ୍ୟାନରରେ ସାଧାରଣ ଜନଗଣଙ୍କୁ ନିଜର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବଳକା ଅବ୍ୟବହୃତ ପୋଷାକ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀମାନ ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ନ୍ୟୁଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲ୍

ଗୁଜରାଟର ସୁରଟରେ ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ନେଇ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ନ୍ୟୁଜ ଆଙ୍କରଠୁ ନେଇ ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଗୁଜରାଟରୁ ଏହାର ପ୍ରସାରଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରସାରଣ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି ।


First Previous
1 2 3 4 5
Next Last Page 1 of 5

Recent Post