ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନା ,ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ସବୁ ଯୋଜନାର କେନ୍ଦ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି ଗାଁ,ଗରିବ ଓ କୃଷକ

ଦେଶର ପ୍ରଥମ ପୂର୍ଣ୍ଣକାଳୀନ ମହିଳା ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସାତାରମଣ ଇତିହାସ ରଚିଛନ୍ତି । ବର୍ଷ ବର୍ଷର ପରମ୍ପରା ଭାଙ୍ଗି ପ୍ରଥମ ଥର ୪ ଫର୍ଦ୍ଦର ନାଲି କପଡା ଭିତରେ ବଜେଟ ଦସ୍ତାବିଜ ରଖିଛନ୍ତି । ପଶ୍ଚିମ ସଭ୍ୟତାରୁ ଅଲଗା ରହି ପ୍ରଥମ ଥର ବଜେଟ ପାଇଁ ବ୍ରିଫକେଶ ନୁହେଁ ବହି ଖାତା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।

ପାଣି ମିଳୁନି ,ଘରେ ରହି କାମ କରିବାକୁ କହିଲା ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ

ଚେନ୍ନାଇ ପୁରୁଣା ମହାବଳିପୁରମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଆଇଟି କମ୍ପାନୀ ଗୁଡିକ ନିଜ କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ ଘରେ ବସି କାମ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି । ସୁଚାରୁ ରୂପେ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଅଫିସରେ ପାଣି ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇନପାରିବ କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଏପରି କହିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି ।କର୍ମଚାରୀ ମାନଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ସୁବିଧା ହେଲା ଭଳି ଜାଗାରେ ସେମାନେ କାମ କରିପାରିବେ

ଓଡିଶା ଠାରୁ ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ଅଭିଜ୍ଞତା ଲୋଡ଼ିଲା ଗୁଜୁରାଟ

ଆରବ ସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ବାୟୁ ଆସନ୍ତାକାଲି କୁଲ ଛୁଇଁବ । ଘଂଟାପ୍ରତି ୧୩୫ କିମି ବେଗରେ ପବନ ବହିବ। ଏଥିରେ ବିଜୁଳି ଭିତ୍ତିଭୂମି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ବ୍ୟାପକ ସଂଖ୍ୟକ ବୃକ୍ଷ ଧରାଶାୟୀ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୁଜୁରାଟ ସରକାର ଆସନ୍ତାକାଲି ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ କଲେଜ କୁ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି

ମାଡି ଆସୁଛି ବାୟୁ:କେରଳ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ

କେରଳ ଛୁଇଁଛି ମୌସୁମୀ ବାୟୁ । ମୌସୁମୀର ଆଗମନ କୁ ନେଇ ଚାଷୀ ଠାରୁ ଅର୍ଥନୀତିଜ୍ଞ ଙ୍କ ଯାଏଁ ସମସ୍ତେ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ଆରବ ସାଗରରେ ଅବପାତ ର ରୂପ ନେଇ ଅଗ୍ରସର ହେଉଛି ବାତ୍ୟା ବାୟୁ । ବାୟୁ କୁ ନେଇ କେରଳ,କର୍ଣ୍ଣାଟକ,ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଆଜି ବିଶ୍ୱ ଖାଦ୍ୟ ନିରାପଦ ଦିବସ:ଏବେବି ବିଷାକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଭାରତରେ ବର୍ଷକୁ ଯାଉଛି ୧୫ଲକ୍ଷ ଜୀବନ

ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଚିରନ୍ତନ ବିକାଶ କୁ ଆଗକୁ ନେଇଥାଏ । ସନ୍ତୁଳିତ ଓ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଅଭାବରୁ ରୋଗଗ୍ରସ୍ତ ହେଲେ ଶ୍ରମଦିବସ ନଷ୍ଟହୁଏ ଏବଂ ବିକାଶ ଉପରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଭାବ ପଡିଥାଏ । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପୁଷ୍ଟି ଓ ସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟ ଏବେ ବି ଦୂର ସ୍ବପ୍ନ ହୋଇ ରହିଛି । ଖାଦ୍ୟ ଅଭାବ ରେ ଅନେକ ଲୋକ ଅଖାଦ୍ୟ ଭୋଜନ କରି ମର୍ତ୍ୟୁ ମୁଖରେ ପଡ଼ିଥାନ୍ତି

ୟୁନିସେଫ ତଥ୍ୟ :ସ୍ୱଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଫଳରେ କମିଛି ଭୁତଳଜଳ ପ୍ରଦୂଷଣ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ମହତ୍ୱାକାଂକ୍ଷୀ ଯୋଜନା ‘ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ’ କାରଣରୁ ଭାରତର ବହୁ ଗ୍ରାମରେ ଭୂତଳ ଜଳରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ମାତ୍ରା ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ମୁକ୍ତାକାଶ ଶୌଚ ହ୍ରାସ ପାଇବା ଫଳରେ ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ବୋଲି ୟୁନିସେଫ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି।

ପ୍ରାକ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ନୈରାଶ୍ୟଜନକ,ଦେଶର ୯୧ ପ୍ରମୁଖ ଜଳାଶୟରେ ରହିଛି ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଳ

ରାଜସ୍ଥାନ ର ଚୁରଟ ଜଳୁଛି । ବିଗତ ତିନିଦିନ ହେଲା ଆକାଶରୁ ହେଉଛି ନିଆଁ ବର୍ଷା।କେବଳ ରାଜସ୍ଥାନ ନୁହେଁ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହର ଗୁଡିକରେ ତାତିରୁ ତ୍ରାହି ମିଳୁନାହିଁ।ଏଭଳି ସ୍ଥଳେ ପ୍ରାକ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ନ ହେଵା ଆହୁରି ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି।ଜଳ ସଙ୍କଟ ଉତ୍କଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସମ୍ପ୍ରତି ଦେଶର ୯୧ ଟି ଜଳାଶୟରେ ମାତ୍ର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଜଳ ରହିଥିବା କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଜଳ ଆୟୋଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

ଦେଶର ଅଧାରୁ ଅଧିକ ଅଂଚଳରେ ଭୀଷଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରକୋପ,ଅଂଶୁଘାତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ କୁ ଟପିଲାଣି

ମୌସୁମୀ ଆଗମନ କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିବସିଛି ସାରା ଦେଶ । ଜୁନ୍‌ ୬ ରେ ରେ କେରଳରେ ମୌସୁମୀ ପହଞ୍ଚିବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । କିନ୍ତୁ ଦେଶରେ ପ୍ରାକ ମୌସୁମୀ ବର୍ଷା ଯେତିକି ହେବ କଥା ହୋଇନାହିଁ ।ପ୍ରବଳ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହରେ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗରେ ଅଂଶୁଘାତ ଜନିତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ସର୍ବାଧିକ ମୃତ୍ୟୁ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ହୋଇଛି। ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ବିଗତ ୨୩ ଦିନରେ ୧୭ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ସରକାରୀ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ସୂର୍ଯ୍ୟ ପାତ୍ର ବାଚସ୍ପତି

ଷୋଡ଼ଶ ବିଧାନସଭା ଲାଗି ଶନିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ବାଚସ୍ପତି ଭାବେ ନିର୍ନ୍ଦ୍ୱନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା,ଚାଷୀ ଓ ଛୋଟ ଦୋକାନୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ପେନସନ

ଦ୍ବିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭା‌ବେ ଦାୟିତ୍ବ ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ବୈଠକରେ ଚାଷୀ,‌ ଦୋକାନୀ ଓ ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ପିଏମ୍‌-କିସାନ ଯୋଜନାକୁ ଦେଶର ସବୁ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଏହାସହିତ ଚାଷୀଙ୍କ ଲାଗି ନୂଆ ପେନସନ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଦୋକାନୀ ଓ ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ନୂଆ ପେନ୍‌ସନ୍ ସ୍କିମ୍ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

ମୋଦି କ୍ୟାବିନେଟ ର ପ୍ରଥମ ନିଷ୍ପତ୍ତି ,ବଢ଼ିଲା ଶହୀଦ ସନ୍ତାନ ଙ୍କ ସ୍କଲାରସିପ ପରିମାଣ

ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରଥମ କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍କଲାରସିପ କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ନୁଆଁ କ୍ୟାବିନେଟ ନେଇଛି ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି ।

ମୋଦିଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟ ରେ ସ୍ଥାନପାଇଲେ ଓଡିଶାରୁ ୨ ,ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରୁ ୨ ମନ୍ତ୍ରୀ

ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ଅବଧି ସରକାରରେ ଶପଥ ନେଇଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶାରୁ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା ତଥା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରୁ ୨୦୧୮ ରେ ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ହୋଇଥିବା ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଙ୍କୁ କ୍ୟାବିନେଟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନିଆଯାଇଛି।ସେହିପରି ବାଲେଶ୍ୱର ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଭାବେ ବିଜୟୀ ପ୍ରତାପ ଷଢଙ୍ଗି ଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଥିବାରୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ସେଲିବ୍ରେସନ ର ମାହୋଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଙ୍କୁ ମିଳିବ ପୁଣିଥରେ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ ,ଆସିଲା ଫୋନକଲ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଶପଥ ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି । ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭବନରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ କୁ ନେଇ ଚର୍ଚା ଜାରି ରହିଛି । ସମ୍ଭାବ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ମାନଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଯାଉଥିବା ଜଣା ଯାଇଛି । ଅନେକ ହେଭିୱେଟ୍ ନେତାଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ଏ ମଧ୍ୟରେ ଫୋନ୍ କଲ୍ ଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ମୋଦିଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରେ ଓଡିଶାରୁ ବା କେଉଁ ଓଡିଆ ନେତା ସ୍ଥାନ ପାଇବେ, ସେନେଇ ଅନେକ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ନାଁ ପୁଣି ଥରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଟିଭି ବିତର୍କରେ ଯୋଗ ଦେବନି କଂଗ୍ରେସ

ନିର୍ବାଚନରେ ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ପରେ ଏବେ ସମାଲୋଚନା ଠାରୁ ଦୁରେଇ ରହିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛି ବିରୋଧୀ ଦଳ। ଫଳାଫଳ ପୂର୍ବରୁ ଯେଉଁ ଦଳର ନେତାମାନେ ଟିଭି ବିତର୍କ ଓ ମିଡିଆ ସାମ୍ନାରେ ବିଜେପି ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ କଡ଼ା ଆକ୍ଷେପ କରୁଥିଲେ, ଏବେ ସେମାନେ ମିଡିଆ, ବିଜେପି ନେତା ଓ କର୍ମୀଙ୍କ ସମାଲୋଚନାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ନୂଆ ରଣନୀତି ଆପଣାଇଛନ୍ତି

ବିଜେଡି ର ୨ ପ୍ରତିଶତ କମିଛି ଭୋଟ ,ତଥାପି ପଞ୍ଚମ ପାଳିରେ ନବୀନ

୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ତୁଳନାରେ ଭାଜପାର ଭୋଟ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।କିନ୍ତୁ ଦଳକୁ ରାଜ୍ୟରେ ଅଧିକ ଆସନ ମିଳିପାରିନାହିଁ । ବିଜେଡି୨୦୧୪ ତୁଳନାରେ ପାଖାପାଖି ୨ ପ୍ରତିଶତ କମ ଭୋଟ ସତ୍ୱେ ସଂଖ୍ୟାଗରିଷ୍ଠତା ହାସଲ କରି ପଞ୍ଚମ ପାଳି କ୍ଷମତା ସିଂହାସନ ଆରୋହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।

ସରିଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି,୨୩ ସକାଳ ୮ ରୁ ୬୩ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ଭୋଟ ଗଣନା

ମଝିରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦିନ ,୨୩ ତାରିଖ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଉଭୟ ଲୋକସଭା ଓ ୪ ଟି ରାଜ୍ୟର ବିଧାନ ସଭା ନିର୍ବାଚନର ଭୋଟ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ୬୩ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ଭୋଟ ଗଣତି କରାଯିବ । ପ୍ରଥମେ ପୋଷ୍ଟାଲ୍‌ ବାଲଟର ଗଣତି ହେବ।ପୋଷ୍ଟାଲ ଭୋଟ ଚଳିତ ଥର ଏକଲକ୍ଷ ସଂଖ୍ୟକ ହୋଇଛି ।

ନବୀନ ଙ୍କ ଶେଷ କ୍ୟାବିନେଟ ରେ ବାତ୍ୟା ପରବର୍ତୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ବିଜେଡି ସରକାରଙ୍କ ଶେଷ କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକ ଶନିବାର ସଚିବାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ସାମୁଦ୍ରିକବାତ୍ୟା ଫୋନି ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ପୁରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ସମୀକ୍ଷା ସହ ବିଭିନ୍ନ ନିୟମରେ କୋହଳ କରାଯାଇଛି।ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ନିୟମାବଳୀରେ କେତେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ଫୋନି ଘଟାଇଲା ରାଜ୍ୟର ୧୧ ହଜାର ୯୪୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି

ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ‘ଫୋନି’ ଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟର ୧୧ ହଜାର ୯୪୨ କୋଟି ୬୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ହୋଇଛି। କ୍ଷୟକ୍ଷତି ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମାନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ଆଧାରରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପରି ପ୍ରାଥମିକ ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ଏକ ରିପୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌କୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

୧୪ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ମାଗିଲେ ୫ ଲକ୍ଷ ଘର

ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଥିବା ଘରଗୁଡିକୁ ଦୃଷ୍ଟିଦେଇ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନା ର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୫ ଲକ୍ଷ ଘର ଦେବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ।ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ଼ ଫୋନି ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଓଡିଶାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିବାରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି

ଫୋନି ପ୍ରଳୟ ,୧୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅକଳନୀଯ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ଅତି ଭୀଷଣ ସାମୁଦ୍ରିକ ବାତ୍ୟା ଫୋନି ଶୁକ୍ରବାର ସମଗ୍ର ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟାଇଛି । ପୁରୀ, ଖୋର୍ଦ୍ଧା, ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର, କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, କଟକ ଆଦି ଜିଲ୍ଲାରେ ଧ୍ୱଂସର ତାଣ୍ଡବ ରଚାଇଛି ।


First Previous
1 2 3 4
Next Last Page 1 of 4

Recent Post