ବିଦର୍ଭର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ର ଯୋଗାଡ଼ କରିଦେଲେ ୪୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା

ଯଦି ଅଧ୍ୟୟନର ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସମାଜର ସେବା କରିବା ତେବେ ମୁମ୍ବାଇର ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏଥିରେ ସଫଳତା ଅର୍ଜିଥିବା କୁହାଯାଇପାରିବ । ମୋହିମ ଠାରେ ଥିବା ବମ୍ବେ ସ୍କଟିସ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବିଦର୍ଭ ଅଂଚଳର ଅଗମ୍ୟ ଗାଁ ମାନଙ୍କରେ ରହୁଥିବା ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୃତ୍ରିମ ଅଙ୍ଗ ଯୋଗାଇ ଦେବାର ଖର୍ଚ୍ଚ ଠୁଳ କରି ଯୋଗାଇ ଦେଇପାରିଛନ୍ତି ।

ମାଟି ଦୀପରେ ରଙ୍ଗ ଭରୁଛନ୍ତି ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ ଆଲୋକର ପର୍ବ ଦୀପାବଳି । ଉତ୍ସବକୁ ପାଳିବା ପାଇଁ ଗାଁ ଠୁ ସହର ଚାରିଆଡ଼େ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଉତ୍ସାହ । ଏହି ପର୍ବକୁ ନିଆରା ଭାବେ ମନାଇବା ପାଇଁ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଂଚି ଯାଇଛି ‘ୟୁଥ୍ ଫର ସେବା’ ନାମକ ଏକ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ । ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନେ ଦମର ସହିତ ମାଟି ଦୀପରେ ରଙ୍ଗ ଭରିବାର କାମରେ ମାତି ଯାଇଛନ୍ତି । ପରିବେଶକୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି ଏହି ଦୀପ ଦୀପାବଳୀକୁ ସରସ କରାଇବ । ମାଟିରେ ଦୀପ ତିଆରି ଓ ଦୀପକୁ ରଙ୍ଗୀନ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ନାମ ଦିଆଯାଇଛି ‘ପେଇଣ୍ଟ ଦିୟା’ । ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନେ ଦୀପ ଗୁଡ଼ିକୁ ରଙ୍ଗାୟିତ କରିବା ପରେ ଏହା ବିକ୍ରୀ ପାଇଁ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ବୋଲି ସଂଗଠନର ସଂଯୋଜକ କହିଛନ୍ତି ।

ନାଲକୋ ପକ୍ଷରୁ ୧୦୦୦ ଜରି ଗୋଟାଳିଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ଉପକରଣ

ନାଲକୋ ପକ୍ଷରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ବିଭିନ୍ନ ବସ୍ତିର ଜରି ଗୋଟାଳିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରି ହାଇଜିନିକ କିଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପକ୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ନାଲକୋ ଜଗନ୍ନାଥ ଲେପ୍ରସି ବସ୍ତି, କାରଗିଲ ବସ୍ତି, ପୋଖରୀପୁଟ, ନିଳାଦ୍ରୀ ବିହାର, ଡ଼ମଣା, ଇଶାନେଶ୍ୱର ବସ୍ତିର ଜରି ଗୋଟାଳିଙ୍କୁ ଗ୍ଲୋବସ, ଟି-ସାର୍ଟ, ମାସ୍କ, ଜୈବିକ ସାବୁନ ଆଦି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ଉପକରଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ଅମୃତସର ଟ୍ରେନ ଦୁର୍ଘଟଣା, ମହମବତୀ ଜାଳି ରାମ, ହନୁମାନ, ସୀତା ଜଣାଇଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ରାବଣ ପୋଡ଼ି ଦେଖୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଟ୍ରେନ ମାଡ଼ିଯିବା ଘଟଣାରେ ୬୦ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ସାରା ଦେଶରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ମୃତାହତଙ୍କ ପାଇଁ ସମବେଦନାର ସୁଅ ଛୁଟିଥିବାବେଳେ ମୃତକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଓ ଆହତଙ୍କ ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥନା ଚାଲିଛି । ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ଠାରେ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଛି ମହମବତୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା । ଏହି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ରାମ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ, ସୀତା ଓ ହନୁମାନ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଦେଖାଯାଇଛି । ବେଶଧାରୀମାନେ ମୃତକଙ୍କ ପ୍ରତି ଏହା ଜରିଆରେ ଯଥାର୍ଥ୍ୟ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ ହେବ ବୋଲି ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି ।

ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟାରେ ଗ୍ୟାସ ସିଲିଣ୍ଡର ହଜିଥିଲେ ୨୦୦ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ନୂଆ

ଓଡ଼ିଶାରେ ତିତଲି ଓ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ସଂଘଠିତ ବନ୍ୟା ଓ ବାତ୍ୟାରେ ଏଲପିଜି ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ତୈଳ ବିପଣନ କମ୍ପାନୀମାନେ ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ବାତ୍ୟା ଓ ବନ୍ୟାରେ ସିଲିଣ୍ଡର ହଜିଯିବା ବା କାଗଜପତ୍ର ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବା ସ୍ଥିତିରେ ଖାଉଟିମାନେ ଯେଭଳି କୌଣସି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନହୁଅନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ତୈଳ ବିପଣନ କମ୍ପାନୀମାନେ ଯତ୍ନବାନ ଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ଯୋଜନାର ରାଜ୍ୟ ସଂଯୋଜକ ପ୍ରୀତିଶ ଭାରତ କହିଛନ୍ତି । ଯଦି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳା ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସିଲିଣ୍ଡର ହଜିଯାଇଥାଏ ତାହା ହେଲେ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରମାଣ ସହ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ଦେଲେ ନୁଆ ସିଲିଣ୍ଡର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ।

ବର୍ଜ୍ୟ ବସ୍ତୁରୁ ତିଆରି କଳାକୃତ୍ତିକୁ ନେଇ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ସରକାରୀ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ (ଆଇଟିଆଇ)ର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବର୍ଜ୍ୟ ଦ୍ରବ୍ୟକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିବା ଆକର୍ଷଣୀୟ କଳାକୃତ୍ତି ସମୂହକୁ ନେଇ ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀର ଆୟୋଜନ କରିଛନ୍ତି । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୁଲାଙ୍ଗେ ବିଦ୍ୟାର୍ଥିମାନଙ୍କ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା ଥିମକୁ ନେଇ ବର୍ଜ୍ୟ ବସ୍ତୁରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଆକର୍ଷଣୀୟ କଳା ଗୁଡ଼ିକର ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ ।

ନୂଆଁ ଭାରତ ସ୍ୱପ୍ନକୁ ମିଳିବ ଶକ୍ତି, ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତା ବରୁଣ, ଅନୁଷ୍କା ହେଲେ ସ୍କିଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମିଶନର ଆମ୍ବାସାଡ଼ର

ସ୍କିଲ ଇଣ୍ଡିଆ ମିଶନ କ୍ୟାମ୍ପେନର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡ଼ର ଭାବେ ବଲିଉଡ଼ ଅଭିନେତା ବରୁଣ ଓ ଅନୁଷ୍କା ଚୁକ୍ତିବଦ୍ଧ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ କଳାକାର ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନକୁ ଗସ୍ତକରି ଯୁବ ପୀଢିଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବେ ।

ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଫଟୋ ହେଉଛି ଟୁଇଟରରେ ଭାଇରାଲ, ଜାଣନ୍ତୁ କାହିଁକି?

ରାଜସ୍ଥାନର ଜଣେ ଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷକ ଶବ୍ଦକୁ ସାର୍ଥକ କରାଇଛନ୍ତି । ପିଲାଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇବାର ଉତ୍ସାହ ପାଇଁ ସେ ଅସଂଖ୍ୟଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତି ପାରିଛନ୍ତି ।

ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପଢାଇଲେ ଗଣିତ ପାଠ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଦାସରଥୀ ଶତପଥୀ ନିଜର ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁତ କର୍ମସୂଚୀରୁ ସମୟ ବାହାର କରି ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଗଣିତ ପାଠ ସଂପର୍କରେ କେତେକ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏଲଜିବିଟି ସମୂହଙ୍କ ପାଇଁ ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଅନଲାଇନ ସହାୟତା

ଆସାମ, ମଣିପୁର ଏବଂ ମେଘାଳୟ ଆଦି ତିନୋଟି ରାଜ୍ୟରେ ଏଲଜିବିଟି ସମୁଦାୟଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ପ୍ରଥମ କରି ଅନଲାଇନ ସେବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଆରମ୍ଭ ହେବ ମୋ ଭୋଟ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ନୁହେଁ ଅଭିଯାନ

ଓଡ଼ିଶା ଇଲେକ୍ସନ ୱାଚ ପକ୍ଷରୁ ମୋ ଭୋଟ, ମୋ ଦେଶ : ମୋ ଭୋଟ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ନୁହେଁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ରାଜ୍ୟର ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାର ଗ୍ରାମ ଓ ସହରରେ ଏହି ଅଭିଯାନ ଖୁବ ଶିଘ୍ର ଚାଲିବ ବୋଲି ଏହାର ସଂଯୋଜକ ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି ।

ହୋଟେଲ ଓ ବିବାହ ଉତ୍ସବର ବଳକା ଖାଦ୍ୟକୁ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଉଛି ଏହି ସଂସ୍ଥା

ଫିିଡ଼ିଙ୍ଗ ଇଣ୍ଡିଆ ନାମକ ଏକ ଏନଜିଓ ନିକଟରେ ଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଏକ ଇ-ଯାନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛି । ଯେଉଁ ଯାନ ବଡ଼ ବଡ଼ ହୋଟେଲ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ, ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟ କମ୍ପେ୍ଲକ୍ସ ଏବଂ ବିବାହ ମଣ୍ଡପ ନିକଟରେ ପହଂଚି ବଳକା ଖାଦ୍ୟ ଗୁଡ଼ିକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସଂଗ୍ରହ କରି ଆଣି ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଂଚାଇ ଦେଉଛି ।

ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ଼ ସଦସ୍ୟା କମଳା ପୂଜାରୀ ଅସୁସ୍ଥ, ଅଣ୍ଟା ଓ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା, ସପ୍ତାହକ ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲେ ଘରେ

କୋରାପୁଟ,ମେ ୧୨ : ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡ଼ ସଦସ୍ୟା କମଳାପୂଜାରୀ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କୁ ଆଜି କୋରାପୁଟସ୍ଥିତ ଶହୀଦ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜରେ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ସେ ଅଣ୍ଟା ଓ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ସପ୍ତାହକ ତଳେ କମଳା ନିଜ ନବ ନିର୍ମିତ ବାସଭବନରେ ପଡ଼ି ଯାଇଥିଲେ ।

ପୁଲିସ ଲୋକଙ୍କ ବନ୍ଧୁ, ଏକଥା ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଜଗତସିଂହପୁର ରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ପୁଲିସ ଅଙ୍କଲ’ ପରିଯୋଜନା

ଜଗତସିଂହପୁର, ଏପ୍ରିଲ ୦୭ : ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ଶତ୍ରୁ ନୁହେଁ ବନ୍ଧୁ । ଏଭଳି ଏକ ବିଶ୍ୱାସକୁ ପୁନଃ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଇବା ପାଇଁ ଜଗତସିଂହପୁରରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ‘ପୁଲିସ ଅଙ୍କଲ’ ପରିକଳ୍ପନା । ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏହା ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଛି । ଏକ ଲୋକାଭିମୁଖୀ ପୁଲିସ ବାହିନୀ ଗଠନ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆଜି ଜଗତସିଂହପୁର ଏସପିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି ‘ପୁଲିସ ଅଙ୍କଲ’ । ଏହି ଯୋଜନାର ପ୍ରତୀକ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁରେ ରାଜ୍ୟ ପୁଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁରେ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହାତଧରି ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି ଦୁଇ କୁନି ଶିଶୁ ।

ଆଜି ବିଶ୍ୱ କିଡନୀ ଦିବସ, ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ହିଁ ଦିବସ ପାଳନର ପ୍ରମୁଖ ଆଭିମୁଖ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୦୮ : ପ୍ରତିବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୁରୁବାର ଦିନ ପାଳିତ ହୁଏ ବିଶ୍ୱ କିଡନୀ (ବୃକ୍କ) ଦିବସ । କିଡ଼ନୀ ମଣିଷର ଏକ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ଅଙ୍ଗ । ଏହା ବିନା ମଣିଷ ବଂଚିବା ଅସମ୍ଭବ । ସମାଜରେ ରକ୍ତଚାପ, ଡାଇବେଟିସ୍ ରୋଗ କାରଣରୁ କିଡନୀ ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ବଢି ବଢି ଚାଲିଛି । ପ୍ରଦୂଷିତ ଜଳ ପାନ ଓ ମାତ୍ରାଧିକ ପେନକିଲର ଔଷଧ ସେବନ ମଧ୍ୟ କିଡ଼ନୀ ଫେଲର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହୋଇଛି । ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ଆମ ଦେଶରେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩କୋଟି ଥିବାବେଳେ ୨୦୧୭ରେ ଏହା ୮ କୋଟିରେ ପହଂଚିଛି । ସେହିପରି ସଂପ୍ରତି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଭାରତୀୟ ରକ୍ତଚାପରେ ପୀଡ଼ିତ । ପେନକିଲର୍ସ, ଆମିନୋ ଗ୍ଲାଇକୋ ସାଇଡସ ଓ ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକସର ବ୍ୟବହାର ବୃକ୍କ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି ।

ଆଜି ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ, ସମାନ ଅଧିକାର ଏବେ ବି ଅପହଂଚ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୦୮ : ଆଜିର ଦିନଟିକୁ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ଭାବେ ପାଳନ କରୁଛି । ସାରା ବିଶ୍ୱର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଦେବା ସହ ସେମାନଙ୍କର ସାମାଜିକ ସାଂସ୍କୃତିକ, ରାଜନୈତିକ ଓ ଅର୍ଥନୈତିକ ବିକାଶ ପ୍ରତି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଏହି ଦିବସ ପାଳନର ଆଭିମୁଖ୍ୟ, କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି ବିଶ୍ୱର ଅନେକ ଦେଶରେ ଅସମାନତା ରହିଛି । ମହିଳାଟିକୁ ଭେଦଭାବର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ବାଲ୍ୟ କାଳରେ ପିତା ଯୌବନରେ ସ୍ୱାମୀ ଓ ବୃଦ୍ଧାକାଳରେ ନିଜ ପୁତ୍ରମାନଙ୍କ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ମହିଳାଟିକୁ ରହିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି । ଓଡ଼ିଶାର ଅନେକ ଅଂଚଳରେ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ସଂଖ୍ୟା ଆଶାତୀତ ଭାବେ କମି କମି ଯାଉଛନ୍ତି । ମାତୃଗର୍ଭରୁ ଭୃଣ ଚିହ୍ନଟ ଓ ହତ୍ୟା ବେଆଇନ ସତ୍ତେ୍ୱ ଏହା ବେଧଡ଼କ ଚାଲିଛି ।

ମୁମ୍ବାଇ ମାରାଥନ : ବିକାଶ ପାଇଁ ଦୌଡ଼ିଲେ ୪୪ ହଜାର ଅଂଶ ଗ୍ରହଣକାରୀ, ଯୋଗାଡ଼ ହେଲା ୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପାଣ୍ଠି

ମୁମ୍ବାଇ,ଜାନୁଆରୀ ୨୫(ଖବର ଓଡ଼ିଶା) : ବ୍ୟସ୍ତ ବହୁଳ ବାଣିଜ୍ୟିକ ସହର ମୁମ୍ବାଇ ସଡ଼କରେ ବିକାଶ ପାଇଁ ଦୌଡ଼ିଛନ୍ତି ୪୪ ହଜାର ଅଂଶଗ୍ରହଣକାରୀ । ଦୌଡ଼ରୁ ମିଳିଛି ୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପାଣ୍ଠି । ଏହି ପାଣ୍ଠିରେ ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମମାନ କରାଯିବା ସ୍ଥିର ହୋଇଛି ।


First Previous
1
Next Last Page 1 of 1

Recent Post