ରିଲରେ କେବଳ ନୁହଁ ରିୟଲ ହିରୋ ସାଜିଲେ ସବ୍ୟସାଚୀ,ଲକ ଡାଉନ ରେ ଫସିଥିବା ୬୦ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ରାଜସ୍ଥାନରୁ ଆଣିଲେ ଓଡିଶା

ଓଲିଉଡ୍‌ ତାରକା ସବ୍ୟସାଚୀ ମିଶ୍ର । ସେ କେବଳ ଟିଭି ପରଦା ନୁହେଁ, ବରଂ ଏ ବିପତ୍ତି ସମୟରେ ଅସଲ ନାୟକ ସାଜିଛନ୍ତି। ରାଜସ୍ଥାନ ଜୟପୁରସ୍ଥିତ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସଂସ୍କୃତ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଢ଼ୁଥିବା ୬୦ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଶା ଫେରାଇ ଆଣିବାର ମୁଖ୍ୟ ସୂତ୍ରଧର ପାଲଟିଛନ୍ତି। ସବ୍ୟସାଚୀଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ, ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀ ରୋଜାଲିନ ମିଶ୍ର ମତେ ଟ୍ବିଟ୍‌ କରି ଓଡ଼ିଶା ଫେରାଇ ନେବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ।

କରୋନା ମୁକାବିଲା : ନିଜ ୪ ବର୍ଷର ସଞ୍ଚିତ ଅର୍ଥ ଦାନ କଲେ ୧୦ ବର୍ଷର ଝିଅ

କରୋନା ପରି ମହାମାରୀ ବିରୋଧରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିଥିବା ବେଳେ ବହୁ ଲୋକ ଆଖି ବୁଜି ସାରିଲେଣି । ଏପରି ସ୍ଥିତି ଜଣେ ୧୦ ବର୍ଷର କୁନି ଝିଅକୁ ବିଚଳିତ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିନିମନ୍ତେ ନିଜ ସଞ୍ଚିତ ସମସ୍ତ ଅର୍ଥ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ଫଣ୍ଡକୁ ଦାନ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହାରଣ ସାଜିଛନ୍ତି। ଗଞ୍ଜାମ ଧରାକୋଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ୧୦ ବର୍ଷର ଝିଅ ଅସମାନ ପ୍ରଧାନ ଗତ ୪ ବର୍ଷ ଧରି ନିଜ କୁମ୍ପିରେ ସଞ୍ଚୟ କରି ରଖିଥିବା ଟଙ୍କାକୁ ଧରାକୋଟ ବିଡ଼ିଓଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ବାତ୍ୟା ସମୟରେ ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡ଼ିରେ ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ,କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହାୟତା ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲାରେ ଯେଉଁ ସମୟରେ ଅମ୍ଫାନ ତା’ର ପ୍ରଭାବ ଦେଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, ଠିକ୍‌ ସମୟରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାର ମହାକାଳପଡ଼ାରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ମହିଳା ଏକ ଅଗ୍ନିଶମ ଗାଡ଼ିରେ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି।

ସଙ୍ଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ପ୍ରସଂଶିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଦୁଇ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକ

ହାତରେ ତୂଳୀ । ଚଟାଣ ଉପରେ ରଖାଯାଇଛି ରଙ୍ଗ ଡବା। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାଚେରି ଉପରେ ଆଙ୍କି ଚାଲିଛନ୍ତି ମହାପୁରୁଷଙ୍କ ଚିତ୍ର। ସାରାଦିନ ସେମାନେ ଏହି କାମ ରେ ନିମଗ୍ନ । ଦିନ ସାରା ଗୋଟିଏ କୋଠରିରେ ଚୁପ ଚାପ ବସିବା ଅପେକ୍ଷା ବିଦ୍ୟାଳୟ ହତାର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟୀକରଣ ସହ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦିଗ୍‌ଦର୍ଶନ ଦେବାକୁ ସେମାନେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଦିନକର ବିକ୍ରି ସାମଗ୍ରୀ ଗରୀବ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉତ୍ସର୍ଗ କରିଦେଲେ ଫେରିବାଲା

ଝାରସଗୁଡ଼ା ଦେଇ ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରମିକ ପ୍ରତ୍ୟେହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ, ଛତିଶଗଡ଼, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ତାମିଲନାଡ଼ୁକୁ ଯାତ୍ରା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଶ୍ରମିକ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଟ୍ରକ୍‌, ବସ୍‌, ଅଟୋ, ବାଇକ, ସାଇକେଲ ଓ ପାଦରେ ଚାଲିଚାଲି ଯାଉଛନ୍ତି। ଆଉ ଏହି ଶ୍ରମିକ ମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଟିକେ ପାଣି ଓ କିଛି ଖାଦ୍ୟ ଦେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି ବହୁ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନ।ସହର ନିକଟରେ ୪୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଓ ବିଜୁ ଏକ୍ସ୍‌ପ୍ରେସ୍‌ ୱେର ମିଳନ ସ୍ଥଳରେ ଏଥିପାଇଁ ଟେଣ୍ଟ ଲଗାଇ ବାଟୋଇ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ କିଛି ସମୟ ଅଟକାଇ ତାଙ୍କୁ ପାଣି, ଜଳଖିଆ, ଖାଦ୍ୟପୁଡ଼ିଆ, ଗ୍ଲୁକୋଜ ଦେଇ ତାଙ୍କ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳକୁ ଛଡ଼ା ଯାଉଛି।

ନିଆରା ମଣିଷ,ନିଜ ପେନସନ ଟଙ୍କାରେ ନିର୍ମିତ ପୋଲକୁ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରାଣୀଧନ ନିରୀକ୍ଷକ

ପେନସନ ଟଙ୍କାରେ ସାଳନ୍ଦୀ ନଦୀ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ଏକ ପୋଲକୁ ଆଜି ଲୋକାର୍ପିତ କରାଯାଇଛି। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ହାଟଡିହି ବ୍ଲକ କାନପୁର ଗ୍ରାମର ଗଙ୍ଗାଧର ରାଉତ ଆଜି ପିଉସା-ପୁତୁରା ସେତୁକୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲୋକାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଲୋକାର୍ପଣ ସମୟରେ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବ ନିୟମ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ରଚିଲେ ଶିକ୍ଷକ,କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ରହି ସ୍କୁଲକୁ କରୁଛନ୍ତି ସଫାସୁତରା

ଅନ୍ୟ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସାଜିଲେ ଶିକ୍ଷକ । ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲା ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ୍ ଖରଣିପଡା ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ସୀମାଞ୍ଚଳ ବେହେରା ୨୪ ଘଣ୍ଟା କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିତାଉଛନ୍ତି । କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ କେନ୍ଦ୍ରରେ ରହିଥିବା ଫେରନ୍ତା ଓଡିଆଙ୍କ ସହ ମିଶି ସଫାସୁତରା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ ରହୁଛନ୍ତି ।

ଆଜି ନର୍ସ ଦିବସ,ରୋଗୀଟିଏ ଆସିଲେ ପ୍ରଥମେ ଦେଖାଇଥାଉ ଆପଣାର ପଣ

ଆଜି ମେ ମାସ ୧୨ ତାରିଖ ସାରା ଦେଶ ପାଳନ କରୁଛି ନର୍ସ ଦିବସ । ଏହି ଦିନ ଟି ଆସିଗଲେ ନର୍ସ ମାନଙ୍କ ଅବଦାନ କୁ ସ୍ମରଣ କରାଯାଏ । କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ହିଁ ରୋଗୀର ଅଧା ବେଦନା ଦୂର କରିଥାନ୍ତି ନିଜର ଆପଣାର ପଣରେ। କିମ୍‌ସରେ ସେବିକା ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସଂଘମିତ୍ରା ରାଉତ କହିଛନ୍ତି, କେବେ କେମିତି ଦିବସ ଆସିଲେ ଆମମାନଙ୍କ ଅବଦାନ କଥା ମନେ ପଡ଼େ। ତେବେ ଏହାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ।

ଶିକ୍ଷକ ହେଵତ ଏମିତି, ଅସହାୟଙ୍କୁ ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇ ଶୁଖିଲା ଖାଦ୍ୟ ବାଣ୍ଟିଲେ

ସେମାନେ ବିଦ୍ୟାଙ୍ଗ, ଅସହାୟ ! ଲକଡାଉନ ଭିତରେ ପେଷି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଏମାନଙ୍କୁ ସହାୟତା ଦେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଥିଲେ ଶିକ୍ଷାବିତ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଷଢଙ୍ଗୀ । ମାହାଙ୍ଗା ଅଂଚଳର ଏମିତି ବହୁ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଯେଉଁଠି ଭୋକିଲା ମଣିଷଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଦିଆଯିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ ।

କୋକୋରାପୁଟ ର ମହିଳା କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା: ଘରେ ଘରେ ଯୋଗାଉଛନ୍ତି ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା

କରୋନା ଲକ୍‌ଡାଉନ ଡାକି ଆଣିଛି ଅନେକ ବିପତ୍ତି। କିଏ ବାହାରେ ଫସି ରହିଛି, ଘରକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଛଟପଟ ହେଉଛି। କିଏ ଘରେ ରହିବି ବାହାରକୁ ଯାଇ ନ ପାରି ଛଟପଟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏପରି ବିପଦକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ବଦାନ୍ୟ ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କର ସହଯୋଗର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି।

କରୋନା ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରରୁ ୭୧ ହଜାର ଦାନ

କରୋନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ର ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ସଦସ୍ୟମାନେ ମୁଖ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ୭୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିବାର ବୟସର ଅପରାହ୍ଣରେ ଥିବା ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କ ପେନସନ ଟଙ୍କାରୁ ୨୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଝିଅ ୪୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଓ ଅନ୍ୟ ଝିଅ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ସୁଷମା ମହାପାତ୍ର। ସୁଷମାଙ୍କୁ ୮୦ ବର୍ଷ ହେଲାଣି।

ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା

ଅଭାବ ଅନଟନରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ କରୋନା ସଂକଟ ସମୟରେ ସମାଜସେବାକୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବାକୁ ଭୁଲି ନାହାନ୍ତି ବାଲିପଡ଼ା ଗ୍ରାମ ଭୋଇସାହିର ପ୍ରଶାନ୍ତ ଭୋଇ। ନିଜ ଖର୍ଚ୍ଚରେ ସେ ୱାଲ ପେଣ୍ଟିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ସଚେତନତା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୩୦ରୁ ଅଧିକ ସ୍ଥାନରେ ସଚେତନତାମୂଳକ ପେଣ୍ଟିଂ ଲଗାଇଛନ୍ତି।

ମାସ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଏସଏଚଜି ମହିଳାଙ୍କ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଭୂମିକା

ସାରା ଦେଶରେ ୧ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମାସ୍କ ତିଆରି କଲେଣି ସ୍ୱୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ, ସେବା ସୁଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବାରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଲେ ଏସଏଚଜି ସଦସ୍ୟା ତେଣେ ଚାରି ଲକ୍ଷ ମାସ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲାର ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରଶଂଶା ସାଉଣ୍ଟିଛନ୍ତି । କରୋନା ଭୂତାଣୁ କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରଭାବୀ ଉପାୟ ହେଉଛି ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା।

ଚାଷୀ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମହାନତାକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ

ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଭଳି କଟକଣା ସ୍ଥିତିରେ ବି ଏହି ଦମ୍ପତି ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ମାନବିକତାର ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ସମାଜକୁ ଏହା ଏକ ଭଲ ବାର୍ତ୍ତା ଦେଉଛି, ଏଥିପାଇଁ ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ହୃଦୟରୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଉଛି’’ ବୋଲି ଟୁଇଟ୍‌ କରି କହିଛନ୍ତି ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ଖ୍ୟାତିସଂପନ୍ନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ତାରକା ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣ।

ଆଗେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ତାପରେ ପରିବାର.ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତିଫୁଲବାଣୀ ଏସଡିପିଓ

କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଆଗରେ ଘର ସଂସାର ତୁଛ। ଆଗେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ତାପରେ ପରିବାର ଓ ଆଉ ଘର ସଂସାର । ଏଭଳି କାମ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି କନ୍ଧମାଳରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଓପିଏସ ଯୁବ ପୁଲିସ ଅଫିସର ତଥା ଫୁଲବାଣୀର ଏସଡିପିଓ ମହେନ୍ଦ୍ରନାଥ ମୁର୍ମୁ। ତାଙ୍କ ଘର ମୟୁରଭଞ୍ଜ

କରୋନାରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦେବ କ୍ଷୁଦ୍ର ଯନ୍ତ୍ର

କରୋନାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଔଷଧ ବାହାରି ନାହିଁ। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରାମଣରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ବ ସହିତ ସାନିଟାଇଜେସନ୍ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବାରୋପ କରାଯାଉଛି। ଏ ଦିଗରେ ଇଂ. ଅଭିଷେକ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ କ୍ଷୁଦ୍ର ଯନ୍ତ୍ର(ଡିଭାଇସ୍) ‌ବେଶ୍ ସହାୟକ ହେବ।

ପଛୁଆ ଇଲାକାର ଆଗୁଆ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ,ଗାଁରେ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା

ନିୟମିତ ହାତ ଧୋଇବା, ମାସ୍କ ପିନ୍ଧିବା, ଗହଳିରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ସଂପର୍କରେ କୁଇ ଭାଷାରେ ଆଦିବାସୀ ଗାଁରେ ସଚେତନତାର ଏପରି ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟି ଚାଲିଛନ୍ତି ସ୍କୁଲ୍ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ। କରୋନାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ସଚେତନତା ହିଁ ଏକ ମାତ୍ର ବାଟ ହୋଇଥିବାରୁ କରୋନା ଯୁଦ୍ଧର କୁନି ଯୋଦ୍ଧା ସାଜି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଜାରି ରଖିଥିବା ଏପରି ଉଦ୍ୟମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛି ୟୁନିସେଫ୍।

୬ ବର୍ଷ ଝିଅକୁ ଛାଡ଼ି କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ କନେଷ୍ଟବଳ ଦମ୍ପତି

ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଟାଉନ୍ ଥାନାରେ ଥିବା ମହିଳା କନେଷ୍ଟବଳ ରଶ୍ମିତା ନାୟକ ୬ ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଘରେ ଛାଡ଼ି କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଶେଷଦେବ ବିଶି ମଧ୍ୟ ନୂଆପଡ଼ା ରିଜର୍ଭ ପୁଲିସରେ କନେଷ୍ଟବଳ ଅଛନ୍ତି। ଏହି ଦମ୍ପତି ନିସ୍ବାର୍ଥପର ଭାବେ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ଜାରି ରଖି ଥିବାରୁ ନୂଆପଡ଼ା ଏସ୍‌ପି ସେମାନଙ୍କୁ ଟ୍ବଇିଟର ମାଧ୍ୟମରେ ଧନ୍ୟବାଦ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଏହି ଦମ୍ପତି ଦିନରାତି ଲୋକଙ୍କ ସେବାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବାରୁ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି।

ମହିଳା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କରୋନା ଗୀତ ଭାଇରାଲ

ସାରା ବିଶ୍ୱ ଆଜି କରୋନା ଯୋଗୁ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ ଜାରି ରହିଛି। ଏ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବହୁବିଧ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସାମାଜିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସଚେତନତାର ବାର୍ତ୍ତା ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ମହିଳା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଗୀତ କରୋନାକୁ ଆମେ ଡରିବା ନାହିଁ ଭିଡିଓ ଏବେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ଗରିବଙ୍କୁ ଆହାର ଲାଗି ଜମି ବିକିଲେ

କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁ ଲୋକମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପରେ କାମଧନ୍ଦା ହରାଇ ଗରିବ ଲୋକମାନେ ନାହିଁ ନ ଥିବା ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଅନେକ ଲୋକ ଅନାହାର ଓ ଅର୍ଦ୍ଧାହାର ରହୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଗରିବଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଲାଗି ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି କର୍ନାଟକର ଦୁଇ ବ୍ୟବସାୟୀ। ତଜାମ୍ମୁୁଲ ପାସା ଓ ମୁଜାମ୍ମିଲ ପାସା ସମ୍ପର୍କରେ ଦୁଇ ଭାଇ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟରେ ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ଲାଗି ନିଜ ଜମିକୁ ବିକ୍ରି କରିବାକୁ ପଛାଇ ନାହାନ୍ତି।


First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 25

Recent Post