ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନ ପାଇଲେ ଆଇଏଏସ

ନିଷ୍ଠା,ଉଦ୍ୟମ ଓ ଏକାଗ୍ରତା କେବେ ବିଫଳ ହୁଏନାହିଁ।ଏହା ପ୍ରମାଣିତ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ଜଣେ ବିଏସଏଫ ଯବାନ। ବିଏସଏଫ୍ ଯବାନରୁ ଆଇଏଏସ୍ ଵନିବାର ଯାତ୍ରା ଏତେ ସହଜ ନୁହଁ କିନ୍ତୁ ହରପ୍ରୀତ୍ ସିଂ ଏହି ସଂଘର୍ଷ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଯାତ୍ରାକୁ ସୁଗମ କରାଇଛନ୍ତି

ସିକୁରିଟି ଗାର୍ଡ ରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ର,ପ୍ରଥମଥର ପ୍ରୟାସରେ କଲେ ପ୍ରବେଶିକା ପାସ

ଦିଲ୍ଲୀର ଜବାହାରଲାଲ ନେହରୁ ୟୁନିଭର୍ସିଟି (ଜେଏନୟୁ)ହେଉଛି ଦେଶର ସବୁଠୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ସୁନାମଧନ୍ୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ । ଏଠାରେ ପଢ଼ିବା ସବୁ ଭାରତୀୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବପ୍ନ ରେ ରହିଥାଏ । ହେଲେ ଏହା ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ଜୁଟେ ନାହିଁ। ଏପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଜେଏନୟୁରେ ୫ ବର୍ଷ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଭାବେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ରାମଜଳ ମିଣା ହେଉଛନ୍ତି ବ୍ୟତିକ୍ରମ।

ଯମୁନା ସଫେଇରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ୧୦୦ ଖବର କାଗଜ ହକର

ଦିଲ୍ଲୀର ଯମୁନା ନଦୀର ପାଣି ବିଷାକ୍ତ ହୋଇପଡିଛି । କଳା ରଙ୍ଗ ପଡ଼ିଯାଇଥିବା ଏହାର ପ୍ରଦୂଷିତ ପାଣିକୁ ପିଇବା ପାଇଁ ଅନୁପଯୋଗୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। କେବଳ ପିଇବା ନୁହେଁ, ଏହା ଗାଧୋଇବା ଉପଯୋଗୀ ବି ନୁହେଁ ବୋଲି ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ ଆଶା ହରାଇନାହାନ୍ତି କିଛି ଖବର କାଗଜ ହକର।

ଦୁଇ ଦଶନ୍ଧିର ମେହନତ ସାକାର ହେଲା,ଘର ପାଲଟିଲା ପାହାଡି ସଂଗ୍ରହାଳୟ -ଆଜି ଦେଶ ବିଦେଶ ରୁ ଆସୁଛନ୍ତି ପର୍ଯ୍ୟଟକ

ହିମାଳୟ ସହ ଅସୁମାରୀ ଭଲପାଇବା ର ଏକ ନିଚ୍ଛକ କାହାଣୀ ଶୁକ୍ଳା ଦମ୍ପତ୍ତି ଙ୍କ ଯବନ ଚର୍ଯ୍ୟା ରୁ ଜଣାଯାଏ । ୨୩ ବର୍ଷ ତଳେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ର ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତି ହିମାଳୟ ପରିଦର୍ଶନରେ ଯାଇଥିଲେ। ହିମାଳୟର ପ୍ରାକୃତିକ ବିଭବ,ବୃକ୍ଷରାଜି,ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପକ୍ଷୀଙ୍କ କାକଳି ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ଅଭିଭୂତ କରାଇଥିଲା । ସେଠାରୁ ଫେରିବା ପରେ ସେ ପାହାଡ଼ର କୋଳରେ ରହିବ ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନିଜର ପୈତୃକ ଘରବାଡ଼ି ବିକ୍ରିକରି ପ୍ରାକୃତିକ ଶୋଭା ସୁଷମାରେ ଭରା ମଶୁରି କୁ ନିଜର ନୁଆଁ ଠିକଣା କଲେ

ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପ୍ରସବ କଲେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ପତ୍ନୀ, ଅନ୍ଧାରି ମୂଲକରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାକୁ ନେଇ ବଢ଼ିଲା ଆଶା

କୌଣସି ଘରୋଇ ନର୍ସିଙ୍ଗହୋମ ନୁହେଁ କି ଷ୍ଟାରହୋଟେଲ ଭଳି ସୁବିଧା ମିଳୁଥିବା ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନା ନୁହଁ,ମାଲକାନଗିରି ଭଳି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଅନ୍ଧାରିମୂଲକର ଅପଖ୍ୟାତି ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ମାଲକାନଗିରି ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଏକ ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ଜନ୍ମଦେଇଛନ୍ତି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ମନୀଷ ଅଗ୍ରଵାଲଙ୍କ ପତ୍ନୀ ।

୭୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ କରୁଛନ୍ତି ଡାକଟିକେଟ ସଂଗ୍ରହ,୨୩୭ ଦେଶର ଟିକେଟ ସଂଗ୍ରହ କରି ସୃଷ୍ଟିକରିଛନ୍ତି ରେକର୍ଡ

ପିଲାଦିନେ ପାଠ ପଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଦିନେ ଶ୍ରେଣୀରେ ଶିକ୍ଷକ କହିଥିଲେ,ଜୀବନରେ ପାଠ ପଢିବା ସହିତ ଅନ୍ୟ ଏକ ବିଷୟରେ ରୁଚି ରଖିବା ଉଚିତ। ଆଉ ସେହି ଦିନଠାରୁ ସେ ଡାକ ଟିକେଟ ସଂଗ୍ରହର ରୁଚି ରଖି ଆଜି ୨୩୭ ଦେଶର ୩୫ ହଜାର ରୁ ଅଧିକ ଡାକଟିକେଟ ସଂଗ୍ରହ କରି ଇଣ୍ଡିଆ ବୁକଅଫ ୱାର୍ଲଡରେକର୍ଡ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ ରେକର୍ଡ ର ଅଧିକାରୀ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ରାଉରକେଲା ନିବାସୀ ଜବାହର ଇସରନି ।

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫ୍ୟାଶନ ମାଗାଜିନ୍‌ ର କଭର ପେଜ ରେ ଧାବିକା ଦୂତୀ ଚାନ୍ଦ

କିଛିଦିନ ତଳେ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଥିବା ଧାବିକା ଦୂତୀ ଏବେ ପୁଣି ଥରେ ଚର୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ,ତେବେ ସେ ନିଜର କ୍ରୀଡା ପ୍ରତିଭା ପାଇଁ ନୁହଁ ବରଂ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରସାରିତ ଫ୍ୟାଶନ ମାଗାଜିନ୍‌ ‘କସ୍‌ମୋପଲିଟାନ୍‌’ର କଭର୍‌ ଷ୍ଟୋରିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ନେଇ ଏହି ଚର୍ଚା ହେଉଛି

ପ୍ରତିଦିନ ୨୫୦ ଗରିବଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ଚା ପିଆନ୍ତି ଏହି ୯୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଚା ବାଲା

ଐତିହାସିକ ଦୁର୍ଗ ଆଉ ମନୋରମ ରାଜପ୍ରାସାଦ,ପ୍ରାଚୀନ ବଜାର ଏବଂ କଳାସଂସ୍କୃତି ପାଇଁ ଜୟପୁର ଯେତେ ପୁରୁଣା ଏଠାର ଗୁଲାବ ଜି ଚା ବାଲା ମଧ୍ୟ ସେତେ ପୁରୁଣା। ଯେଉଁ ବର୍ଷ ଦେଶ ସ୍ୱାଧୀନ ହେଲା ସେହି ବର୍ଷ ଅର୍ଥାତ ୧୯୪୭ ମସିହାରେ ଗୁଲାବଜି ନିଜର ଚା ଦୋକାନ ୧୩୦ ଟଙ୍କାରେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ବିବାହ ଉତ୍ସବ ସାଧାରଣତଃ ଭୋଜିଭାତ, ବନ୍ଧୁମିଳନ, ମଉଜମସ୍ତି ମଧ୍ୟରେ ଅତିବାହିତ କରିଥାନ୍ତି ଦମ୍ପତ୍ତି । ହେଲେ ଗତ ୧୪ ବର୍ଷ ଧରି ନିଆରା ଉପାୟରେ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀ ପାଳନ କରିଆସୁଛନ୍ତି ଭୀମଟାଙ୍ଗୀ ନିବାସୀ ଗୋପୀମୋହନ ଓ ତାଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ଆଶାଲତା । ୨୦୦୫ ମସିହାରୁ କ୍ରମାଗତଭାବେ ଏହି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ବିବାହ ବାର୍ଷିକୀରେ ଭୋଜିଭାତ ସାଙ୍ଗକୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ରେ ସାଙ୍ଗ, ସାଥୀମାନେ ସାମିଲ୍ ହୋଇ ରକ୍ତଦାନ କରିଥାନ୍ତି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ର ଏହି ଜଳ ଯାଦୁଗର ଙ୍କ ଠାରୁ ଜର୍ମାନୀ,ଜାପାନ,ଓ ଆମେରିକା ଶିଖୁଛି ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ ର କୌଶଳ

ପାଞ୍ଚ ଶହ ନାଳ,ଏବଂ ଲକ୍ଷେ ନଳକୂଅ କୁ ରୀଚାର୍ଯ୍ୟକରି ସେ ଜଳଡାକ୍ତର ଭାବେ ପାଇଛନ୍ତି ନିଆରା ପରିଚୟ । ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଜଳ ଯାଦୁଗର ଭାବେ ଚିତ୍ରଣ କରିଥାଆନ୍ତି । କର୍ଣାଟକର ଉଡୁ଼ପି ଜିଲ୍ଲା ଗଡାଗ ନିବାସୀ ଆୟାପ୍ପା ମଶାଗି ଙ୍କ ଜଳ ସଂରକ୍ଷଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଆରା ଅବଦାନ ପାଇଁ ଲିମକା ବୁକ ରେକର୍ଡ ରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ।

ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ଜଳଦ ତ୍ରିପାଠୀ ହେଲେ ତାମିଲନାଡୁର ପୋଲିସ ଡିଜି

ତାମିଲନାଡୁ ପୋଲିସ ଡିଜି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଓଡିଆ ପୁଅ ଜଳଦ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ ।ସେ ତାଙ୍କର ଏହି ନୁଆଁ ନିଯୁକ୍ତିରେ ୨୦୨୧ଯାଏଁ ରହିବେ । ୧୯୮୫ ବ୍ୟାଚର ଆଇପିଏସ ଅଫିସର ଜଳଦ ତାମିଲନାଡୁ କ୍ୟାଡରର । ସେ ପୂର୍ବରୁ ଚେନ୍ନାଇର ଦୁଇଥର ପୋଲିସ କମିଶନର ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିବା ବେଳେ ୬ଟି ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଜିଲ୍ଲାର ଏସପି ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ତୁଲାଇଛନ୍ତି

କଇଁଛ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସମୁଦ୍ର ସଫା ରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ଦୁଇବନ୍ଧୁ

ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ଦିଲୀପ କୁମାର ବିଶ୍ୱାଳ ଙ୍କ ବୟସ ଯଥାକ୍ରମେ ୨୨ ଏବଂ ୨୦। କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଯେଉଁ କାମରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ତାହା ବଡ଼ ବଡ଼ ଲୋକେ ବି କରିବାକୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେବେ । ଉଭୟ ବନ୍ଧୁ ସାମୁଦ୍ରିକ ଜୀବ ମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବଂଚାଇବା ର ପଣ କରିଛନ୍ତି । ବିରଳ ଅଲିଭରିଡ଼ଲେ କଇଛ ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସୁରକ୍ଷିତ ବେଳାଭୂମି ସୃଷ୍ଟି ଦିଗରେ ସେମାନେ ମନୋନିବେଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଗୋଟିଏ ପରିବାର ର ତିନି ଭଉଣୀ ପାଇଲେ ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା

ତିନି ବର୍ଷ ତଳେ ଅସମୟରେ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଉପରେ ଦୁଃଖର ପାହାଡ଼ ଲଦି ଦେଇଥିଲା ।ରାଜସ୍ଥାନ ଜୟପୁର ସାରଙ୍ଗ ଗାଁର ତିନି ଭଉଣୀ କମଳା ଚୌଧୁରୀ,ଗୀତାଏବଂ ମମତା ଦୁଃଖ,ଶୋକ,ଓ ଅଭାବ ବୋଧ ଭିତରେ ଶ୍ରମ ଓ ସଂଘର୍ଷ କରି ଏକାବେଳକେ ରାଜସ୍ଥାନ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବାପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇ ପରିବାର ର ଦୁଃଖ ଓ ଦରିଦ୍ରତାକୁ ସୁଖ ଓ ସମ୍ପଦରେ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି

ସାମ୍ବାଦିକତା ଛାଡି ଏବେ ସ୍କୁଲପିଲାଙ୍କୁ ଶିଖାଉଛନ୍ତି ଟ୍ରାଫିକ ନିୟମର ପାଠ

ଦିନକୁ ଦିନ ବଢୁଛି ସହର । ତାଳ ଦେଇ ବଢୁଛି ଯାନବାହାନ ସଂଖ୍ୟା । ବର୍ଦ୍ଧିତ ଯାନବାହାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ସାଜୁଛି ।ଏବେ ଦେଶରେ ଦିନକୁ ୧୨୯୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି । ଅନେକ ଧନସମ୍ପତ୍ତି ର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟୁଛି । ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ସ୍ତରରେ ବ୍ୟାପକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଝାରଖଂଡର ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ଏ ଦିଗରେ ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ସହଯୋଗ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି ।

ବିଶ୍ଵନାଥ ଙ୍କ ବିଶ୍ୱସ୍ତନୀୟତା,ପାଇଥିବା ୪୯.୫୦୦ ଟଙ୍କା ଫେରାଇ ମାନବିକତାର ପ୍ରମାଣ ଦେଲେ

ସ୍ୱଚ୍ଛ ମଣିଷପଣିଆ ଆଗରେ ହାର୍‌ ମାନିଗଲା ଲୋଭ । ଏହା ପ୍ରମାଣ କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି ‘ମୋ ବସ୍‌’ ଡ୍ରାଇଭର ବିଶ୍ବନାଥ ଖଟୁଆ । ବସ ସିଟ ଉପରେ ପଡିଥିବା ଟଙ୍କାରେଭର୍ତ୍ତି ବ୍ୟାଗ କୁ ଫେରାଇଦେଇ ବସ୍ତୁବାଦୀ କୁହାଯାଉଥିବା ସହର ରେ ମଧ୍ୟ ମାନବିକତାର ଚେତନା ତିଷ୍ଟିରହିଥିବା ସେ ପ୍ରମାଣିତ କରାଇଛନ୍ତି ।

ମହିଳା ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଜିଲାପାଳ ଙ୍କ ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ

ସମ୍ବଲପୁରର ପ୍ରଥମ ମହିଳା ଆଇପିଏସ୍‌ ସାରା ଶର୍ମା ନିଜର ନିଆରା କେତେକ ଗୁଣ ଓ କର୍ମ ପାଇଁ ଖ୍ୟାତି ସାଉଣ୍ଟିଛନ୍ତି । ଦେବଗଡ଼ ଏସ୍‌ପି ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଯୋଗୁଁ ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ ହେବା ସହିତ ଗଜପତି ଏସ୍‌ପି ଥିବା ସମୟରେ ଫନି ପୀଡ଼ିତଙ୍କୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ନିଜେ ରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ପ୍ରଶଂସାଭାଜନ ହୋଇଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରୁ ସମୟ ବାହାର କରି ଗୀତ ଗାଇବା ସହ ଏକ ନାରୀ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଅଭିନବ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ପ୍ରଶଂସାର ସୁଅ ଛୁଟିଛି।

ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଫିଲିପାଇନ୍ସ ରେ ରଗବି ଖେଳିବେ କେନ୍ଦୁଝର ଝିଅ ହୁପି

କେନ୍ଦୁଝର ଆଦିବାସୀ ପଲ୍ଲୀରୁ ଫିଲିପାଇନସ୍‌ ଯାତ୍ରା । ସିନେମାର କାହାଣୀ ପରି ଲାଗୁଥିବା ଏହି ସତ ଘଟଣା ପଛରେ ଲୁଚି ରହିଛି ଅନେକ ଘାତ,ପ୍ରତିଘାତ ଓ ସଂଘର୍ଷର ଗାଥା । ଫିଲିପାଇନସ୍‌ର ମାନିଲାରେ ଜୁନ୍‌ ୧୯ରୁ ୨୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଏସୀୟ ରଗ୍‌ବି ମହିଳା ଚାମ୍ପିଅନ୍‌ସିପ୍‌ରେ ଭାଗନେବେ କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ବ୍ଲକ ଧାତିକା ଗ୍ରାମର ବଳରାମ ମାଝୀ ଓ ଗୁମି ମାଝୀଙ୍କ ଝିଅ ହୁପି

ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ ରେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ପ୍ରସବ କରାଇବାରେ ସହାୟତା କରି ଟିଟିଇ ରଚିଲେ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ

ଖରାପ ଆଚରଣକୁ ନେଇ ଟିଟିଇ ମାନେ ମୁଖତଃ ପରିଚିତି ପାଉଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଭଦ୍ର ଓ ପରୋପକାରୀ ଟିଟିଇ ଙ୍କ କଥା ଏବେ ସାମ୍ମା କୁ ଆସିଛି । ଟ୍ରେନ ରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ମହିଳା ପ୍ରସବ ବେଦନାରେ ଛଟପଟ ହେଉଥାନ୍ତି । ଖବର ପହଁଚିଲା ଜଣେ ଟିଟିଇ ଙ୍କ ପାଖରେ । ଟିଟିଇ ଜଣକ କାଳେ ଟ୍ରେନ ରେ କୌଣସି ଡାକ୍ତର ଯାଉଥିବେ ଭାବି ନାଁ ଖୋଜିଲେ। ସେ କିନ୍ତୁ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଭିତରେ ଡାକ୍ତର ଥିବା ଜାଣି ପାରିଲେ ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଟିଟିଇ ଜଣଙ୍କ ହତାଶ ହୋଇନଥିଲେ । ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ମନୋବୃତ୍ତି ଥିବାରୁ ସେ ଅନ୍ୟ କେତେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ପ୍ରସବ ପୀଡା ଭୋଗୁଥିବା ମହିଳା ଜଣଙ୍କୁ ସେବା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ

ଚନ୍ଦ୍ର କୁ ଯିବେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଝିଅ ରିତୁ

ଘରର ଚାରିକାନ୍ଥ ସରହଦ ମଧ୍ୟରେ ନିଜକୁ ଆବଦ୍ଧ କରିନରଖି ସ୍ୱପ୍ନରେ ଡେଣା ଲଗାଇ ଏବେ ଉଡ଼ିଲେଣି ଆମ ଝିଅ ମାନେ। ନାରୀ ଆଉ ଅବଳା ଦୁର୍ବଳା ନୁହେଁ ଏହା ବାରମ୍ବାର ପ୍ରମାଣିତ କରି ଆଗକୁ ବଢୁଛନ୍ତି ମହିଳା ମାନେ । ଏଭଳି ନାରୀ ସଶକ୍ତିକରଣ ଯୁଗରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌର ଝିଅ ରିତୁ କରିଧାଲ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ମହାକାଶକୁ ଛୁଇଁବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ ଆଡଭାନ୍ସଡ ଫଳ,ଏସ ସି ବର୍ଗରେ ଓଡ଼ିଶାର ସମ୍ବିତ ବେହେରା ସର୍ବ ଭାରତୀୟ ଟପ୍ପର

ଯୁଗ୍ମ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା(ଜେଇଇ) ଆଡଭାନ୍ସଡ ଫଳ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ଓଡ଼ିଶାର ଛାତ୍ର ସମ୍ବିତ ବେହେରା ଏସ ସି ବର୍ଗର ସମୁଦାୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦେଶରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି


First Previous
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Next Last Page 1 of 19

Recent Post